Penrite Camshaft Assembly Lube 100g

Indeks katalogowy: Pen000118

Smar do składania silnika
  • Dostępne (2 szt.)
  • Dostawa: od 7,99 zł
45,00 zł brutto / szt. 36,59 zł + 23% VAT / szt.

Opis

Cam Assembly Lube to lepka pasta specjalnego przeznaczenia na bazie smaru, przeznaczona do wstępnego smarowania części silnika podczas procesu montażu silnika. Zawiera inhibitory rdzy, inhibitory utleniania, dodatki zwiększające lepkość, cynk i grafit, środki przeciwzużyciowe, aby zapewnić doskonałą ochronę smarowania silnika przed i podczas pierwszego uruchomienia nowych lub przebudowanych silników.

PODANIE
Cam Assembly Lube jest zalecany do wstępnego smarowania elementów silnika podczas montażu. Elementy te obejmują krzywki wałków rozrządu, popychacze, czopy, łożyska wałków rozrządu i wału korbowego, końcówki popychaczy, wahacze, tuleje, koła zębate, łożyska oporowe i łańcuchy rozrządu.

Smar do montażu krzywek nakłada się bezpośrednio na ruchome lub stacjonarne powierzchnie, które stykają się z innymi ruchomymi powierzchniami, które normalnie byłyby smarowane olejem silnikowym po ustaleniu ciśnienia oleju. Wymagana jest tylko cienka warstwa produktu, dlatego należy go używać oszczędnie. Po pierwszym uruchomieniu produkt przenika do smaru silnikowego.

Cam Assembly Lube zapewnia wstępne smarowanie hydrodynamiczne i umieszcza barierę smarną pomiędzy ruchomymi częściami. Może wytrzymać obciążenia przekraczające 200 000 psi, dzięki czemu zapewnia doskonałą warstwę ochronną przy ekstremalnym ciśnieniu i obciążeniach udarowych silnika.

Cam Assembly Lube zawiera lepki dodatek, dzięki czemu skutecznie przylega do powierzchni podczas budowy silnika, a zatem zapewnia znacznie lepsze wstępne smarowanie w porównaniu ze standardowym olejem silnikowym, który może spływać z części podczas montażu.

Cam Assembly Lube był również z powodzeniem stosowany w silnikach weteranów z odsłoniętymi zaworami i sprężynami zaworów jako środek ochrony przed rdzą i korozją, gdy pojazd nie jest używany.

Uwaga - Nie należy go stosować na tłokach, ponieważ grafit może utrudniać proces osadzania.

Cechy

Cechy produktu
Lepkość:
Pojemność:
Producent:
Waga opakowania [kg]:
  • 0,1

Zapytaj o produkt

Koszty dostawy

Paczkomaty : od 13,99 zł
Kurier Inpost : od 17,99 zł
Odbiór osobisty : od 0,00 zł
ORLEN Paczka : od 7,99 zł