Amsoil European EFM 5W40 1G

EFM 1G

Indeks katalogowy: Ams000066

Olej Silnikowy European EFM 5W40 1G
  • Dostępność: Dostępne ( 5 szt. )
  • Dostawa: od 11,99 zł (ORLEN Paczka)
221,00 zł brutto / szt. 179,67 zł netto + 23% VAT / szt.

Opis

SAPS oznacza zawartość popiołów fosforu i siarki w oleju silnikowym. Ponieważ system emisji spalin i urządzenia ich oczyszczania w niektórych pojazdach europejskich są wrażliwe na zawartość popiołów ważne jest aby używać oleju który spełnia odpowiednie specyfikacje aby zapewnić optymalną ochronę i wydajność silnika.

W 100% syntetyczny olej silnikowy specjalnie opracowany dla samochodów Europejskich.
Przeznaczony jest do silników benzynowych i dieslowskich w samochodach osobowych i lekkich ciężarówkach. Oleje AMSOIL AEL 5W-30 charakteryzują się niskim poziomem popiołu siarczanego, fosforu i siarki Low – SAPS, oleje AMSOIL AFL 5W-40 średnim poziomem popiołu siarczanego, fosforu i siarki Mid – SAPS, a oleje AMSOIL EFM 5W-40 wysokim poziomem popiołu siarczanego , fosforu i siarki Full – SAPS. Aby zapobiegać zatykaniu filtra cząstek stałych (DPF) należy używać olei o niskiej zawartości popiołów (Low-SAPS).
Silniki wysokoprężne z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem wymagają olejów stabilnych termicznie, które są odporne na powstawanie osadów i zapewniają chłodzenie turbosprężarki. Oleje stabilne termicznie pomagają utrzymać czystość przewodów olejowych oraz właściwe krążenie płynu, dzięki czemu łożyska turbosprężarki są stale schładzane i nasmarowane. Formuła syntetycznego oleju silnikowego AMSOIL AEL 5W-30 przeznaczona dla europejskich samochodów, zapewnia bardzo dobrą ochronę i wydajną pracę dla systemów z turbodoładowaniem we wszystkich skrajnych temperaturach. Jego niska temperatura krzepnięcia chroni turbosprężarki przed brakiem oleju i gwarantuje właściwe ciśnienie oleju przy temperaturach poniżej zera, podczas gdy jego stabilność termiczna pozwala na wytrzymanie wysokich temperatur/obrotów zapobiegając powstawaniu osadów, które mogą spowodować niedosmarowanie systemów TDI itp.
Szeroka klasa lepkości AMSOIL AFL 5W-40, znikoma lotność (spalanie) oraz brak wosku w formule oleju silnikowego AMSOIL przeznaczonego dla samochodów europejskich sprawia, że jest ona bardzo wydajna zarówno w niskich jak i wysokich temperaturach. Pomaga zmniejszyć zużycie silnika, kontrolować gęstość oleju i zapewnia łatwiejszy rozruch zimnego silnika

  •  API SN,SM
  •  ACEA A3/B3, A3/B4
  •  BMW LL-01
  • Mercedes-Benz 229.3, 229.5
  •  Porsche A40
  • Renault 0710, 0700
  •  Volkswagen 502.00, 505.00

Cechy

Cechy produktu
Lepkość:
Pojemność:
Producent:
Waga opakowania [kg]:
  • 4

Zapytaj o produkt

Koszty dostawy

Kurier : od 19,99 zł
ORLEN Paczka : od 11,99 zł
Odbiór w sklepie Oil Spa : od 0,00 zł