Producenci

XADO

koncern powstał w 1991 na Ukrainie. Wyspecjalizował się w produkcji rewitalizantów w najnowszej nano technologii. Dostarczane produkty pozwalają oszczędzać zasoby, energię. Ponadto oferują oleje, smary, autochemię. Posiadają centrum naukowo badawcze fizyko-chemiczne, tribologiczne, balistyczne. Główne biuro znajduje się w Charkowie, pozostałe w Białorusi, Litwie, Rosji, Stanach Zjednoczonych Ameryki, Zjednaczonych Emiratach Arabskich, Chinach, Niemczech, Włoszech. Sprzedaż realizowana jest przez ponad 30 000 placówek na całym świecie.

Technologia rewitalizantów jest zastrzeżona w 35 państwach- Australii, Niemczech, Chinach, Rosji, USA, Ukrainie, RPA i innych.

Produkty dla rynku motoryzacyjnego pojawiły się w 1999 roku.

Z czasem rewitalizanty zostały wdrożone do olejów smarowych, tak powstała linia Xado Atomic Oil. Produkowane są w Holandii. Surowiec, ropa naftowa pochodzi w Morza Północnego. Dodatki od potentatów w tym zakresie- Lubrizol, Infineum, Oronite. Jakość środków smarnych jest potwierdzona przez producentów pojazdów jak Mercedes Benz (MB), General Motors (GM), Volvo, Opel, Porsche, BMW Man, Volkswagen (VW).

Od 2005 roku oferta została rozszerzona o dodatki, płyny eksploatacyjne, oleje hydrauliczne typu CHF, ATF, LHM, DOT4, smary, chemia do układów klimatyzacji i wentylacji.

Powstanie marki Verylube było owocem współpracy z koncernem BASF. Odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku były środki do pielęgnacji, chemii warsztatowej, głównie w formie aerozolu. 

Rewitalizant, Rewitalizacja- oznacza odnowę, przywrócenie do życia. Fenomen zjawiska rewitalizacji bazuje na unikalnym procesie fizycznym i chemicznym w oparciu o zjawisko tarcia w określonych warunkach.
W czasie działania mechanizmów powstają naprężenia, pod dużym obciążeniem uwalnia się nadmiar energii cieplnej, powodując zużycie części.
Kiedy dodany zostaje materiał budowlany w postaci rewitalizanta, energia zostaje wykorzystana do stworzenia nowej powłoki. Energia niszczenia daje odwroty efekt- tworzenia.