Xado Luxury Drive Black Edition 5w40 SM 4L

Indeks katalogowy: Xad000379

Black Edition 5w40 SM 4L
  • Dostępność: Brak ( 0 szt. )
  • Dostawa: od 11,99 zł (ORLEN Paczka)
349,00 zł brutto / szt. 283,74 zł netto + 23% VAT / szt.

Opis

XADO LX AMC Black Edition 5W-40 SM/CF. Olej Premium, wielosezonowy, syntetyczny olej wzbogacony synergiczną formułą AMC z rozszerzonymi charakterystykami eksploatacyjnymi.

Przeznaczony do silników zasilanych benzyną, LPG oraz Diesla  w autach osobowych, mikrobusach i dostawczych. Mega porcja rewitalizanta 1 Stage AR RF[33,3] nie tylko zapewnia maksymalny poziom ochrony ale i usuwa istniejące zużycie.

Właściwy do współczesnych, wysilonych silników a w tym wielozaworowych, z turbosprężarką, intercoolerem  i bezpośrednim wtryskiem paliwa. Wyprodukowany zgodnie z technologią „mid SAPS” wpływającą na przedłużenie żywotności katalizatorów oraz filtrów sadzy. Należy do grupy olejów z przedłużonym resursem między wymianami.

Utrzymuje silnik w idealnej czystości, przedłuża eksploatację dodatkowych systemów oczyszczania spalin.

Zalecany do stosowania w nowych silnikach co daje optymalne dotarcie takiego silnika z odzyskiem ścieru metalowego, zabezpiecza idealny stan techniczny przez bardzo długi okres eksploatacji.

Zastosowanie czynnika 2D-poślizgu, wyraźnie wpływa na obniżenie zużycia paliwa a szczególnie podczas rozruchu zimnego silnika i pracy na biegu jałowym. Dobrany zestaw dodatków uwzględnia podwyższone temperatury gdy zasilamy silnik LPG.

Podnosi ciśnienie sprężania w cylindrach co widzimy we wzroście momentu i mocy.

Olej XADO LX AMC BLACK EDITION przywraca moc i elastyczność silnikom do wartości fabrycznych. Podwyższa kompresję w cylindrach i ją wyrównuje.

Nie bierz na wiarę - sprawdź i przed zastosowaniem dokonaj pomiarów sprawdzających aby po dojściu do kolejnej wymiany mieć z czym porównać kolejne pomiary diagnostyczne.

spełnia wymagania specyfikacji:SAE 5W-40; API SM/C; ACEA C3(12)-A3/B4

Do produkcji oleju XADO LX AMC Black Edition wykorzystano:

Synergiczną formułę rewitalizanta 1 Stage AR, kondycjoner metali (KM) oraz czynnik poślizgu 2D

Olej bazowy – syntetyczny  z górnej półki;

najnowszy pakiet syntetycznych dodatków EXPAO;

Najnowszy pakiet syntetycznych dodatków EXPAO zabezpiecza najwyższą stabilność charakterystyk oleju. Utrzymuje liniowe charakterystyki eksploatacyjne przez cały okres od wymiany do wymiany.

Molekularne „łożyska” kondycjonera metali (KM), podwyższają pewność smarowania i wzmacniają warstwę smarną podczas szczytowych obciążeń. Warunki krytyczne – uruchamianie zimnego silnika, system „start-stop”, KM utrzymuje film olejowo-polimerowy na powierzchniach tarcia.

Czynnik 2D-poślizgu zabezpiecza szczególnie lekki poślizg detali po sobie w obecności filmu oleju. Widać to w spadku zużycia paliwa.

Uwagi: Stosując olej – sprawdź zalecenia producenta silnika.

 

Cechy

Cechy produktu
Lepkość:
Pojemność:
Producent:
Waga opakowania [kg]:
  • 4

Zapytaj o produkt

Koszty dostawy

Kurier : od 19,99 zł
ORLEN Paczka : od 11,99 zł
Odbiór w sklepie Oil Spa : od 0,00 zł